plcsenru
ul. Bładnicka 33, 43-450 Ustroń | +48 33 854 72 05, +48 660 185 417
ul. Bładnicka 33, 43-450 Ustroń
+48 33 854 72 05, +48 660 185 417
pn-pt 8:00-18:00, sb. 8:00-14:00
Sadzimy zieloną przyszłość ...
Start > Aktualności > Jesień to najlepsza pora na sadzenie dużych drzew

Jesień to najlepsza pora na sadzenie dużych drzew

Kiedy sadzić duże drzewa

Zbliża się późna jesień, a to najlepsza pora roku aby posadzić duże drzewa na działce, w parku czy w ogrodzie. Rośliny przygotowują się do zimy, wstrzymują wegetację przestają pobierać wodę z gruntu i pozbywają się liści. Korony drzew stają się przez to wyraźnie mniejsze i przy tym łatwiejsze w transporcie.

Drugim okresem sprzyjającym przesadzaniu dużych roślin jest wczesna wiosna, kiedy ziemia przestaje być zmarznięta (co umożliwia użycie maszyn), a wegetacja roślin jeszcze się nie rozpoczęła.

Duża bryła gwarantuje zachowanie systemu korzeniowego w dobrym stanie i w nowym sezonie drzewo bez problemu ukorzenia się na nowym miejscu. Dlatego w szkółce Puzoń wszystkie drzewa są wykopywane z ziemi profesjonalnymi maszynami marki Holmag, które pozwalają na pobranie odpowiedniej do wielkości drzew bryły korzeniowej o średnicy do 130 cm. Wykopana bryła korzeniowa jest najpierw owijana biodegradowalną (naturalną i przyjazną środowisku) siatką jutową, a następnie drucianym koszem i ostrożnie ładowana podnośnikiem widłowym na naczepę samochodową. Dzięki użyciu odpowiedniego sprzętu i doświadczeniu pracowników szkółki przygotowanie materiału kopanego odbywa się szybko i sprawnie, a rośliny są bardzo dobrze przygotowane do wysyłki. Owinięte korzenie z ziemią stanowią duże ułatwienie w transporcie i sadzeniu drzewa w miejscu jego przeznaczenia.

W podróż drzewo wyrusza w pozycji prawie poziomej, dokładnie przymocowane i zabezpieczone przed uszkodzeniami. Przy największych okazach – dużych soliterach – do transportu używane są największe 24-tonowe ciężarówki tzw. tiry.

Dostarczamy duże solitiery na terenie całej Polski, naszymi odbiorcami są przede wszystkim przedsiębiorstwa pielęgnacji zieleni, samorządy, centra ogrodnicze, architekci krajobrazu, projektanci ogrodów, firmy ogrodnicze oraz klienci detaliczni.

« wszystkie aktualności (powrót)