plcsenru
ul. Bładnicka 33, 43-450 Ustroń | +48 33 854 72 05, +48 660 185 417
ul. Bładnicka 33, 43-450 Ustroń
+48 33 854 72 05, +48 660 185 417
pn-pt 8:00-18:00, sb. 8:00-14:00
We plant a green future ...
Start > About us

About us

Witamy, zapraszamy Państwa do zwiedzenia naszej witryny i zapoznania się z naszą działalnością.

Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę produkowanego w naszej szkółce ozdobnego materiału szkółkarskiego przeznaczonego do sprzedaży w sezonie wiosennym i jesiennym. Wyrażamy nadzieję, że w naszej ofercie znajdą Państwo poszukiwane przez siebie rośliny. Nasza oferta cenowa przeznaczona jest wyłącznie dla odbiorców hurtowych, nie mniej jednak prowadzimy również sprzedaż detaliczną.

Posiadamy kilkunastohektarowe gospodarstwo ogrodnicze z wieloletnim doświadczeniem w zakresie produkcji roślin ozdobnych. Sprzedajemy drzewa ozdobne i krzewy ozdobne. Dzięki podgórskiej lokalizacji naszej szkółki wyprodukowany w niej materiał roślinny jest zahartowany i przystosowany do surowych warunków klimatycznych południowej Polski.

Od kilkunastu lat posiadamy w naszej ofercie szczepione drzewa ozdobne, krzewy ozdobne, drzewa alejowe i parkowe o wysokości od dwóch do czterech metrów nadających się do nasadzeń miejskich oraz ogrodów przydomowych. Szczególnie polecamy do nasadzeń szczepione drzewa alejowe. Mamy nadzieję, że zaoferowany szeroki asortyment drzew i krzewów oraz wysoka jakość naszego materiału przyczyni się do stałej i owocnej współpracy z naszym gospodarstwem szkółkarskim.

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY UDANYCH ZAKUPÓW.

Renata i Józef Puzoń

Szkółka drzew i krzewów – od kuchni

 

Produkcja roślin szczególnie w tak dużym asortymencie odmian i wielkości (w sprzedaży hurtowej posiadamy 267 odmian w różnych wielkościach) wiąże się z koniecznością mechanizacji szkółki.

W zależności od sezonu rośliny w szkółce wymagają zabiegów takich jak:

  • Przycinanie. Szczególnie w uprawie dużych drzew, o wysokościach dochodzących  do 5,6 a nawet 7 czy 8 metrów, przycinanie byłoby niemożliwe  bez zastosowania specjalistycznego sprzętu jakim jest platforma do formowania drzew.
  • W przypadku wykonywania niezbędnych oprysków stosujemy opryskiwacze wentylatorowe i turbinowe.
  • Przy nowych nasadzeniach roślin w gruncie używana jest z kolei specjalna sadzarka do drzew firmy Damcon.
  • Szczególnie zaś ważną część usprzętowienia naszej szkółki stanowią maszyny do kopania średnich i dużych drzew. Jesteśmy bardzo zadowoleni z posiadanych w szkółce maszyn firmy Holmag 29-C (średnica bryły do 110cm) oraz Holmag 32- C (średnica bryły do 130 cm). Dzięki nim przygotowanie materiału kopanego odbywa się szybko i sprawnie, a rośliny są bardzo dobrze zabezpieczone i gotowe do sprzedaży.
  • W użyciu znajdują się także ładowarki, agregaty uprawowe oraz pięć ciągników różnej wielkości do współpracy z maszynami w szkółce.
  • Do wykaszania przejazdów  i międzyrzędzi w uprawach używane są kosiarki.